Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z systemu kanałów korzeniowych chorej miazgi, dezynfekcji kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu eliminującym namnażanie bakterii.

Aby zapewnić Pacjentom bezpieczeństwo, komfort oraz najwyższy standard zabiegów endodontycznych, dbamy o odpowiednie, nowoczesne wyposażenie gabinetów oraz wysokie kwalifikacje personelu stomatologicznego. Aby jak najlepiej dotrzeć do wąskich kanałów, podczas zabiegów korzystamy ze specjalistycznego sprzętu do optycznego powiększenia obrazu. Mikroskopy stomatologiczne, które posiadamy w naszej klinice, pozwalają na uzyskanie dokładnego, kilkukrotnego powiększenia, a tym samym dokładniejszy obraz leczonego zęba. Jesteśmy jednym z niewielu gabinetów w Poznaniu i okolicach, które oferują tak nowoczesne mikroskopy zabiegowe. Wysoce wyspecjalizowany sprzęt to gwarancja precyzji i dokładności wykonania nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.

W ramach leczenia korzystamy również z możliwości jakie daje radiowizjografia. Dzięki temu leczymy z powodzeniem bardzo trudne kanały korzeniowe, np. bardzo wąskie, zarośnięte lub zakrzywione. Co więcej, podczas leczenia kanałowego używamy koferdamu, który zapewnia higienę pola zabiegowego, chroni przed dostępem wilgoci w czasie zabiegu oraz zabezpiecza Pacjenta przed ewentualnym uszkodzeniem tkanek miękkich wokół pola zabiegowego. Koferdam sprawia także, że zabieg jest krótszy, co podnosi komfort i poprawia samopoczucie Pacjenta.

Zabiegi endodontyczne w naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu przeprowadzają wyłącznie doświadczeni, wykwalifikowani lekarze-specjaliści, którzy pomogą indywidualnie zaplanować leczenie kanałowe, a następnie poprowadzą cały jego proces. Nasi lekarze są członkami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Wykorzystanie nowoczesnych procedur endodontycznych, wysokiej jakości sprzętu oraz współpraca z najlepszymi specjalistami sprawiają, że leczenie w naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu jest bezpieczne, komfortowe i wysoce skuteczne.