Czy oglądałeś/aś kiedyś cokolwiek pod mikroskopem? O ile więcej można zobaczyć dzięki niemu? 

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z wielu nowoczesnych metod, jakie w ostatnim czasie wykorzystywane są w leczeniu zębów. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. W naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu leczenie kanałowe zębów prowadzimy według nowoczesnej metody tzw. jednowizytowej. Na czym to polega? Kanały korzeniowe są dokładnie oczyszczane i wypełniane jeszcze na tej samej wizycie. Mając na uwadze komfort pacjenta zawsze stosujemy znieczulenie, a dla zapewnienia stuprocentowego bezpieczeństwa używamy koferdamu, mikroskopu oraz radiowizjografii. Koferdam jest to specjalny płat gumy nakładany na ząb i uszczelniany klamrą, tak aby odseparować kanał od śliny, pełnej bakterii. Dzięki użyciu koferdamu zabieg jest bezpieczniejszy, bardziej komfortowy i pozwala na sterylne wypełnienie kanałów. Natomiast mikroskop umożliwia dotarcie do wszystkich kanałów, nawet tych trudno dostępnych, wąskich lub zakrzywionych. Nasz mikroskop powiększa nawet 50 razy! Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być również nietypowa anatomia zęba, złamanie narzędzia endodontycznego, przebicie ściany korzenia lub dodatkowe kanały. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szansę na prawidłowe leczenie, a zęby które były przeznaczone do ekstrakcji, mogą zostać wyleczone i długo służyć swojemu właścicielowi. Jako jedna z niewielu klinik, korzystamy również z możliwości jakie daje radiowizjografia. Dzięki zdjęciom rentgenowskim robionym w trakcie leczenia, bezpośrednio na fotelu na bieżąco możemy sprawdzać stopień oczyszczenia korzenia.

Co wyróżnia leczenie kanałowe w naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu na tle innych klinik?

Naszym atutem jest to, że jako jedna z niewielu placówek stosujemy innowacyjne metody leczenia. Większość klinik, leczenie kanałowe prowadzi bez specjalistycznego sprzętu, uniemożliwiając sobie tym samym rzetelną diagnostykę i skuteczne leczenie najtrudniejszych zębów. Dzięki zastosowaniu mikroskopu, radiowizjografii i koferdamu, proces leczenia kanałowego w SOBOTA House Of Dentistry jest tak dokładny, że 95% zębów leczonych w ten sposób (a potem odpowiednio odbudowanych) będzie służyło pacjentowi do końca życia. Jesteśmy profesjonalistami, którzy wybierają dla Ciebie zawsze najlepsze rozwiązanie, abyś z uśmiechem patrzył w przyszłość – zdrowie Pacjenta to dla nas bezwzględny priorytet!

Dlaczego warto postawić na leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu?

– to gwarancja bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu – używamy mikroskopu nawet w przypadku zabiegów, które wydają się „łatwe”;

– użycie mikroskopu daje pewność, że kanały zostały dobrze oczyszczone;

– precyzja mikroskopu pozwala w 95% przypadków uratować ząb, którego nie można wyleczyć tradycyjną metodą;

– nie odczuwasz żadnego dyskomfortu podczas zabiegu – leczenie wykonujemy w znieczuleniu komputerowym;

– decydując się na leczenie kanałowe, masz gwarancję darmowego znieczulenia komputerowego;

– mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie, a zęby które były przeznaczone do ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.