Ortodoncja

Bez usuwania zębów!

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu dzięki korekcji nieprawidłowo ustawionych zębów i szczęk. Leczenie ortodontyczne skutkuje poprawą ułożenia zębów, a tym samym znaczącą zmianą wyglądu i rysów twarzy. Ortodoncja ułatwia również zachowanie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej, dając jednocześnie szansę na zachowanie własnych zębów. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego, które oferujemy naszym Pacjentom sprawia, iż obecnie leczenie to można rozpocząć i przeprowadzić z rewelacyjnym skutkiem u każdego pacjenta, niezależnie od wieku. 

W klinice stomatologicznej w Poznaniu zajmujemy się kompleksowym leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Oferujemy szeroki zakres usług ortodontycznych mających na celu przywrócenie pięknego uśmiechu. Leczenie ortodontyczne, które oferujemy naszym Pacjentom, w zależności od indywidualnego przypadku może służyć niwelowaniu niektórych wad wymowy oraz przywróceniu estetycznego wyglądu uśmiechu. Skutecznie przeprowadzona terapia ortodontyczna ponadto znacząco zredukuje dolegliwości bólowe związane z dysfunkcją szczęki oraz pomniejszy ryzyko występowania innych schorzeń w obrębie jamy ustnej np. próchnicy czy paradontozy. Wartością dodaną w przypadku leczenia ortodontycznego jest zapewnienie zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych oraz związanego z tym dobrego samopoczucia.

W ramach stomatologii-ortodoncji wykorzystujemy aparaty ruchome oraz aparaty stałe. Podczas pierwszej wizyty ortodontycznej w naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu specjalista analizuje wadę zgryzu i zapoznaje się z oczekiwaniami Pacjenta. Następnie dobierany jest odpowiedni aparat. Po założeniu aparatu Pacjent odwiedza klinikę regularnie, w celu dokonania kontroli i poprawienia łuków.

Etapy leczenia ortodontycznego w naszej klinice:

  • wizyta konsultacyjna
  • ustalenie i zaplanowanie leczenia
  • tryb leczenia aktywnego
  • tryb leczenia retencyjnego

Nasz gabinet stomatologiczny wykonuje wysoko kwalifikowane zabiegi ortodontyczne. Swoją ofertę kierujemy do Pacjentów oczekujących wyższego standardu leczenia, z wykorzystaniem bardziej zaawansowanych technik i najnowocześniejszych technologii ortodontycznych.

 

Najwyższa jakość leczenia

Jakiej nigdzie nie dostaniesz

Skontaktuj się z nami

O każdej porze dnia