W naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu przed ewentualnym usunięciem zęba, zawsze dokładnie diagnozujemy jego stan. Jeżeli tylko istnieje szansa na uratowanie zęba, podejmujemy się leczenia. Ekstrakcja wykonywana jest tylko w przypadku, gdy nie ma możliwości zastosowania innych metod leczenia. Często ostatnim (ale zazwyczaj bardzo skutecznym) kołem ratunkowym dla zęba jest leczenie kanałowe. Podjęcie jakichkolwiek działań, zawsze poprzedzamy wnikliwym wywiadem przeprowadzonym w celu zdobycia informacji na temat jego ogólnego stanu zdrowia, przebytych i aktualnych chorób a także reakcji na środki znieczulające. Podczas konsultacji weryfikujemy stan zębów i sprawdzamy jakie są możliwości jego wyleczenia. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie i z należytą troską. Nasi lekarze to profesjonaliści w każdym calu, dlatego –mając na uwadze dobro Pacjenta – zawsze zasięgają opinii innych specjalistów, tak by znaleźć najlepszą drogę leczenia. Usunięcie zęba to zawsze ostateczność, jednak gdy zachodzi taka konieczność, zabieg wykonujemy profesjonalnie, bezboleśnie i w komfortowych dla Pacjenta warunkach.

Gdy wymagana jest ekstrakcja zębów, warto skorzystać z usług SOBOTA House Of Dentistry. Dlaczego?

  • Znieczulamy komputerowo – to najbardziej komfortowy, bezpieczny i w 100% skuteczny sposób by uniknąć dyskomfortu podczas zabiegu;
  • Osobom, które boją się lub stresują zabiegiem, oferujemy znieczulenie gazem rozweselającym, dzięki czemu usuwanie zębów nie pozostawia w pamięci żadnych nieprzyjemnych wspomnień;
  • Nasi lekarze to doświadczeni specjaliści – zabieg usunięcia zębów zawsze przeprowadzają szybko i delikatnie;
  • Stosujemy najdelikatniejsze dla otaczających tkanek techniki usuwania zębów, dzięki temu tkanki szybko się goją;
  • Zęby usuwamy metodami, które ułatwiają w przyszłości uzupełnienie brakującego uzębienia;
  • Dzięki doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościom, możemy podjąć się nawet najtrudniejszych i skomplikowanych zabiegów. Często trafiają do nas Pacjenci, którzy nie znaleźli pomocy w innych klinikach.

Chirurgiczne usuwanie ósemek – zębów mądrości

Wokół zębów mądrości i ich ekstrakcji, powstało wiele mitów. Prawdą jest, że zęby mądrości nie zawsze wymagają usunięcia. Są jednak przypadki, gdzie ekstrakcja jest koniecznością, a jej brak może spowodować przykre konsekwencje. Kiedy zatem „ósemki” wymagają usunięcia:

  • ­gdy nie wyżynają się prawidłowo i powodują zaburzenia zgryzu;
  • wokół ósemek często zaczynają się stany zapalne dziąseł;
  • gdy ósemki uszkadzają sąsiednie zęby;
  • niekiedy nieprawidłowe wyżynanie ósemek doprowadza do choroby okluzyjnej (zaburzeń stawu żuchwowo-skroniowego) i w efekcie do nieprawidłowego ścierania zębów.

W naszym gabinecie w Poznaniu usunięcie ósemek zawsze poprzedzamy wywiadem z Pacjentem oraz precyzyjną diagnozą. Aby upewnić się czy Twoje ósemki wymagają ekstrakcji, przyjdź do nas na wizytę konsultacyjną.

W naszej klinice wykonujemy również chirurgiczne usuwanie ósemek. Specjalizujemy się w usuwanie ósemek zatrzymanych, złamanych, niewyrżniętych, a także ósemek koniecznych do usunięcia ze względu na postępowanie ortodontyczne lub protetyczne. Podejmujemy się ekstrakcji zębów mądrości w kazdym, nawet najtrudniejszym położeniu. Zabieg usuwania ósemek przeprowadza lekarz specjalizujący się w tego typu zabiegach, najlepszy chirurg w Polsce. Robi to bardzo delikatnie, bezboleśnie, tak by Pacjenci nie odczuwali dyskomfortu.

Ekstrakcję chirurgiczną poprzedzamy wykonaniem zdjęcia tomografem 3D, które wykonujemy na miejscu. Zdjęcie pokazuje dokładnie i precyzyjnie  położenie zęba, a co za tym idzie idealne zaplanowanie zabiegu. Właściwe rozpoznanie zwiększa szansę na bezproblemowe i bezbolesne usunięcie ósemki. Dbając o najwyższy komfort pacjenta podczas zabiegu, stosujemy znieczulenie komputerowe, które jest DARMOWE.